Etkinlikler

YTU Mentorluk Projesi Ailesi olarak yıl içerisinde birçok etkinlik düzenlemekteyiz. Etkinliklerimizin genel amacı mentorlarımızla menteelerimizi buluşturmak ve menteelerimize fayda sağlamaktır.Bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.

Tea Talk

Her yıl belirli aralıklarla düzenlediğimiz Tea Talk etkinliğimiz bir mentorumuzun ve menteelerimizin katılımıyla sıcak bir sohbet havası içerisinde gerçekleşir. Mentorumuz, iş ve öğrencilik hayatına ait tecrübelerini menteelerimizle paylaşarak fikir sahibi olmalarını sağlar. Aynı zamanda aklında soru işaretleri olan menteelerimiz de sohbet esnasında mentorumuza soruları yönelterek bir cevap veya öneri alma şansı yakalar.

Eğitim

Yıl boyunca çeşitli eğitimler düzenlenerek menteelerimize kendilerini geliştirme fırsatı sunulur. Bu eğitimler sayesinde yıldızlı olmanın farkını iş hayatında gösterebilecek menteelerin yetişmesi sağlanır. Dönem içinde derleri olan excel eğitimini mentorumuz Mesut Saran tarafından gerçekleştirilmektedir

Seminerler

Seminerlerimiz mentorlarımız ve sponsorlarımız tarafından verilmektedir. Seminerlerimize menteelerimiz ve takım üyelerimiz haricinde isteyen öğrenciler ve mentorlarımız da katılabilmektedir. Seminerlerimiz belirlenen konular veya mentorumuzun uzmanlık alanına yönelik olmaktadır.

Buluşma Etkinliği

Düzenlediğimiz bir diğer etkinlik de tüm mentor ve menteelerimizin katılımıyla gerçekleşen Mentor-Mentee Tanışma Etkinliğidir. Buluşma etkinliklerimiz güz ve bahar olmak üzere iki tane yapılmaktadır. Bu etkinlikte menteeler kendi mentorlarıyla tanışır. Kokteyl seklinde olan buluşmalarımızda menteelerimiz başka mentorler ile tanışma ve onların tecrübelerinden de yararlanma fırsatı bulurlar. 108 yıllık çınarımız olan okulumuzun mezunları ile öğrencileri arasında bağ oluşturmak için de önemli bir etkinliktir.

Teknik Geziler

Teknik gezilerimizde menteelerimizle birlikte mentorlerimizin çalışma ortamlarını geziyor. Üniversitedeyken iş hayatını gözlemleme şansı elde ediyoruz.

Motivasyon Etkinlikleri

Bu etkinlikte amacımız YTU Mentorluk Projesi olarak ekip bağlarımızı güçlendirmek ve projemizi daha iyiye götürmek için fikir alışverişleri yapmaktır.